tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

Adoracja Chrystusa Eucharystycznego – 21.04.2018

Zespół Ocean Życia zorganizował pielgrzymkę do Sokółki do kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie zdarzył się cud.  W niedzielę 12 października 2008 roku, tuż po Mszy Świętej, w trakcie udzielania Komunii jednemu z kapłanów wypadł na stopień ołtarza konsekrowany Komunikant. Kapłan  podniósł Go i zgodnie z przepisem liturgicznym, włożył do vasculum – małego naczynia z wodą, służącego kapłanowi do obmycia palców po udzielaniu Komunii Świętej. Komunikant eucharystyczny miał się w tym naczyniu rozpuścić. 

Po Mszy świętej siostra Julia, przelała zawartość vasculum do innego naczynia i umieściła w sejfie znajdującym się w zakrystii kościoła. Klucze do sejfu miała tylko Siostra i ks. Proboszcz.

Po upływie tygodnia, 19 października, po otwarciu naczynia zobaczyła czystą wodę z rozpuszczającym się w niej Komunikantem, na środku którego widniała wypukła plamka o intensywnej czerwonej barwie, przypominająca wyglądem skrzep krwi, mający postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była niezabarwiona. Skrzep krwi badało niezależnie od siebie dwóch profesorów AM w Białymstoku. Stwierdzili, że jest to mięsień serca ludzkiego w czasie agonii.

Przeżywaliśmy to wydarzenie podczas Mszy Świętej, Którą celebrował biskup senior Edward Ozorowski. Po mszy śpiewaliśmy Jezusowi wraz z innymi zespołami senioralnymi. Zespoły przyjechały z Suchowoli, Sokółki, Augustowa, Trzcianki, Szudziałowa. Nasz występ został przyjęty ciepło, ksiądz kapelan seniorów przy parafii Św. Rocha zaprosił nasz zespół do koncertowania w jego kościele.

Byliśmy głodni, więc zjedliśmy obiad w Karczmie Bakunówka, a na lody i kawę poszliśmy do restauracji Stara Szkoła.

W drodze powrotnej nawiedziliśmy Matkę Boską Różanostocką. Przewodnikiem po sanktuarium był przemiły ksiądz Daniel Salezjanin.

Miło i nabożnie spędziliśmy wiosenną sobotę.

 

Leave a Reply