tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

Warsztaty florystyczne – 14.09.2021 r.

Nasi seniorzy są naprawdę seniorami z pasją, nie tylko śpiewają, tańczą, uprawiają sport, ale również pasjonują się florystyką. We wtorek 14 września br. pani Ewa Gutzei przeprowadziła czterogodzinne warsztaty florystyczne. Przekazała tajemnice pięknych i ekspresyjnych bukietów. Wzbudziła w ćwiczących inspiracje i wskazała jak prawidłowo dobierać gatunki kwiatów, jak wpłynąć żeby zwiększyć ich trwałość.

Florystyka jest wszechobecna w naszym codziennym życiu. Oprócz domów, które dekorujemy kwiatami przy różnych imprezach, a także bez okazji, florystyczne dekoracje są powszechne w większości obiektów użyteczności publicznej; w biurach, urzędach, bankach, restauracjach – wszędzie tam gdzie jest ktoś, kto dostrzega potrzebę wzbogacenia wnętrza elementami natury.

Każda z uczestniczek warsztatów samodzielnie wykonała kompozycję według własnego pomysłu, wykorzystując uwagi pani Ewy. Nauczyły się też wykonywać kokardy do kwiatów i prezentów. Każda wyniosła duży zasób wiedzy i praktyki. Uznały, że warsztaty należy powtórzyć wykonując kompozycje na adwent i Boże Narodzenie.

Tekst: Jadwiga Sowulewska; foto: Halina Arciszewska