tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

V. Międzypokoleniowy Przegląd Piosenki Patriotycznej – 19.11.2021

To już po raz piąty zespoły dziecięce i senioralne spotkały się aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Spotykamy się wielopokoleniowo, by wspólnie przeżywać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Tegoroczny koncert poświęcony jest naszym dzielnym chłopakom, którzy bronią polskiej granicy. Stoimy „Murem za Polskim Mundurem”.

Pandemia pokrzyżowała trochę plany, kilka zespołów nie mogło przyjechać z uwagi na chorobę. Ale i tak wystąpiło 7 zespołów; SONUS z GOK w Krzywem, Fa-sol-la ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach, Złota Jesień z UTW w Suwałkach, Melodia z Augustowa, Cantabile&Sentimental Yourney Band, Diament i Ocean Życia ze Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją HORYZONT z Suwałk.

Koncert rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Roty. Wszystkie zespoły wykonały piękne pieśni patriotyczne, m. in. „Niepodległa, niepokorna”, „Ułani, ułani”, „Zostały tylko ślady podków”, „Dziś idę walczyć mamo”, Marsz Sybiraków”, „Uwierz Polsko”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i inne. Zespół taneczny Diament zatańczył typowo polskie tańce: polonez, kujawiak, i polkę suwalską. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar. Publiczność entuzjastycznie przyjęła koncert.

Tekst: Jadwiga Sowulewska; zdjęcia: Marianna Marchelska