tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

Piknik w „Dziupli” – 29.05.2024

W  środę 29 maja br. odbył się piknik integracyjny seniorów zorganizowany przez Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT. W pikniku uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia HORYZONT, Klubu Seniora HORYZONT oraz osoby nie stowarzyszone. Głównymi organizatorami byli Marysia i Ryszard Marchelscy przy znaczącym współudziale Halinki i Waldka Arciszewskich.

Wszyscy bawili się doskonale. Podczas spotkania zapewniona była konsumpcja; kiełbaski, bigos przygotowany przez koleżanki Koła Gospodyń w Krzywem, kawa, herbata i ciasteczka oraz zamówiona pizza w pizzerii „Czar Północy”. Oprawę muzyczną zapewnił Waldek Arciszewski.

Nie zabrakło rozmów, wspólnego śpiewania i dobrej zabawy. Ryszard Marchelski uczył kroków tańców: włoskiego, portugalskiego i hiszpańskiego. Wspaniała atmosfera i doskonały humor towarzyszył wszystkim zebranym. Integracja środowiska senioralnego jest fundamentem, tego, by ludziom starszym żyło się lepiej. Seniorzy nie ustępują pomysłowością i chęcią zabawy oraz wspólnych spotkań osobom aktywnym zawodowo. Istotne jest, jednak  to, by każdy senior zrozumiał, że to od niego zależy często jego zdrowie, kondycja i życie. Im szybciej zdecyduje się na wyjście z domu i spotkanie z innymi, tym szybciej jego życie stanie się lepsze.

Tekst: Jadwiga Sowulewska; zdjęcia: Aldona Prawdzik i Waldemar Arciszewski