tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

Pięciolecie zespołu Ocean Życie – 2.07.2019 r

Tak, tak, to już minęło pięć lat od kiedy na scenach suwalskich zaistniał zespół Ocean Życie. Zespół znany jest również poza Suwałkami, występował m. in. w Warszawie, Toruniu, Sokółce, Piszu, Ełku, Olecku, Przerośli, Baniach Mazurskich, Turtulu, Żytkiejmach i za granicą w Czerniachowsku ( Federacja Rosyjska), Niemenczynie (Litwa) i Rydze (Łotwa). Oprócz koncertów zespół dał się poznać z szeroko rozumianej aktywności senioralnej, organizuje wycieczki, zabawy, pikniki itp.

We wtorek 2 lipca 2019 roku obchodził swój Jubileusz. Ma wielu Przyjaciół, więc nie sposób było zaprosić wszystkich. Obecnie śpiewali Jubilatom zespoły: Pogoda z Niemenczyna, Ajzwiejsz z Rygi, Pojezierze z Ełku, Oleckie Echo, My Piszanie, Znaroku z Przerośli, Grupa Teatralna z Krzywego, z Suwałk Cantabile i Zespół Taneczny Diament i oczywiście Jubilaci Ocean Życia. Wszyscy chcieli odpowiednio uhonorować Jubilatów i pięknie zaśpiewać i tak też było. Każdy występ był interesujący i fascynujący.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici Goście: Zdzisław Przełomiec – Przewodniczący RM, Paulina Staszkiewicz – Inspektor Wydziału Spraw Społecznych, Agnieszka Szyszko – Pełnomocnik Prezydenta d/s NGO, Wiesława Kwaterska – Przewodnicząca SRS, Jadwiga Malinowska – Inspektor Wydziału Kultury w Olecku, Aneta Perkowska – Dyrektor GOK w Krzywem, Jarosław Rynkiewicz – Dyrektor GOK w Przerośli, Józefa Gulbicka – Przewodnicząca UTW w Niemenczynie, Ina Krevica – Przewodnicząca delegacji z Łotwy, Danuta Złotnik – Przewodnicząca UTW w Suwałkach, Krystyna Polkowska – Przewodnicząca PZERiI w Suwałkach, Irena Korenkiewicz – pierwsza akompaniatorka zespołu, Tadeusz Dziawer – drugi akompaniator zespołu.

Były kwiaty, upominki i życzenia organizowania kolejnych jubileuszy. Koncert trwał ponad dwie godziny. Zakończył zespół Ocean Życia piosenką pt. „Żyjmy pełnym życiem”. Z okazji Jubileuszu,goście, zaproszone zespoły i członkowie Oceanu Życia otrzymali upominki w postaci nagranej przez zespół płytki cd z wybranymi utworami i nagranej prezentacji z dorobku zespołu.

Jest w zwyczaju, że zespoły po koncercie mają spotkanie integracyjne, gdzie jest miejsce na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń i wspólną zabawę, tak też było i tym razem.

Tekst: Jadwiga Sowulewska; zdjęcia: Marianna Gref