tel. 780 540 089 | 798 215 604 pasja-horyzont@wp.pl

Single Blog Title

This is a single blog caption

Otwarcie Galerii Sztuki Współczesnej „Stara Łaźnia” – 17.07.2020

W sobotnie ciepłe przedpołudnie odbyło się otwarcie Galerii Sztuki Współczesnej „Stara Łaźnia” . Miejska łaźnia zbudowana w latach trzydziestych minionego wieku przetrwała do lat siedemdziesiątych. Później zabytkowy budynek zaczął popadać w ruinę. Władze naszego miasta postanowiły dać mu drugie życie, tym bardziej, że starsi mieszkańcy wspominają to miejsce nad Czarną Hańczą z sentymentem.

Zrewitalizowana przestrzeń będzie służyć suwalczanom jako miejsce prezentacji sztuki współczesnej, spotkań z kulturą, aktywności sportowej, wypoczynku i szeroko pojętej rekreacji. W planach jest organizowanie zajęć i warsztatów z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej, ekologicznej i sportowej, działania pedagogiczno-społeczne oraz spotkania, debaty, spektakle i koncerty plenerowe. W przyszłości są plany otwarcia wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. W budynku będzie także punkt gastronomiczny – kawiarnia. W celu upamiętnienia wydarzenia posadzono dwa drzewka.

W uroczystości brali udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały koleżanki:  Jadwiga Sowulewska – prezes i Halinka Kot – członek Zarządu.

Tekst: Jadwiga Sowulewska; zdjęcia: Jarosław Filipowicz